Проектування будинку за містом

Людині доводитися значну частину свого часу проводити в житлі, і тому цілком зрозуміле прагнення кожного найбільш оптимально пристосувати його до своїх життєвих потреб.

Замислюючись про те, яким буде ваш майбутній будинок, необхідно керуватися загальними принципами організації простору, а також особливостями вашої родини, звичками, хобі тощо.

Розглянемо спочатку загальні принципи проектування житлового будинку, яких необхідно дотримуватися при створенні проекту для будь-якої сім’ї.

Кожен житловий будинок розділяється стінами, підлогами і стелею на відокремлені приміщення, які, дивлячись по своєму призначенню, можуть бути житловими і нежитловими.

До першого роду приміщень відносяться всі ті, які слугують для тривалого перебування мешканців, як при заняттях, так і під час відпочинку, це – робочий кабінет, їдальня, спальня, «загальна кімната» та інші. Їх прийнято називати кімнатами.

Нежитлові приміщення призначаються: одні для тимчасових потреб людини, наприклад, санвузли, сауни, ванни, а інші – для господарських, як кухня, хазяйська кімната і різного роду комори. До них же належать приміщення для внутрішнього сполучення в будинку, а саме: коридори, сходові клітки та ін.

Вхідна група складається з тамбура і передпокою. Вхід в будинок повинен бути необхідним чином оформлений. Якийсь навіс над входом не тільки візуально виділить вхід у будинок, але і захистить двері від атмосферних впливів і створить комфортне середовище. Це може бути: козирьок, навіс від балкона другого поверху, відрита тераса і т.д.

Обов’язковим елементом входу є також тамбур (перехідний відсік між вулицею і теплими приміщеннями будинку). Він організовується для того, щоб не впускати холод взимку і жар влітку. Це своєрідний буфер. Крім іншого, цьому приміщенню можна надати і якусь функціональність, наприклад, зробивши його місцем для зберігання такого спортінвентарю як санки, лижі або велосипеди.

Слідом за тамбуром йде передпокій. Місце, де повинна бути передбачена можливість залишити верхній одяг і взуття.

Кількість поверхів в будинку. Будинок може бути одноповерховим, з цокольним (заглибленим), з мансардним (розміщеним в конструкції даху) поверхом, а також мати два і більше повноцінних поверхи.

Бажання побудувати будинок з декількох поверхів може бути продиктовано такими міркуваннями:

  • Загальною площею всіх приміщень будинку (неможливістю розмістити всі приміщення на одному поверсі, наприклад, через маленького ділянки)
  • бажання розділити зони денного та нічного перебування на різних рівнях,
  • виділити гостьову зону або приміщення для відпочинку (наприклад, басейн, більярдну і т.п.)
  • бажання організувати на вищому рівні панорамну зону з гарним виглядом (наприклад, балкон з видом на водоймище)

 

Вирішуючи побудувати будинок з декількох поверхів необхідно подумати про наступне:

  • різні рівні вимагають установки сходи, що тягне за собою подорожчання конструкції будинку
  • чи всі члени родини будуть фізично здатні підніматися і опускатися по кілька разів на день по сходах (сьогодні і в майбутньому)
  • будинки в три і більше поверхів потрапляють в підвищену групу пожежної небезпеки, що тягне за собою підвищені вимоги до конструкцій, матеріалів і планувальним рішенням, а, отже, відбувається і загальне дорожчання будинку
  • миття вікон розташованих вище 1-го поверху, якщо вони будуть зроблені не відкриваються, перетворитися на серйозну проблему

Загальні умови. Розподіл складових частин житлового будинку має відповідати, насамперед, вимогам зручності та гігієни. Кожне приміщення повинне дозволяти: організувати в ньому виконання тих функцій, для яких воно призначене (наприклад, спальня або вітальня), дозволяти зручно розташувати потрібну меблі та мати гарне сполучення з іншими приміщеннями.

Не менше значення має достатнє забезпечення всіх приміщень житлового будинку денним світлом і свіжим повітрям, а також хороше опалення та вентиляція. Тому належне розташування будинку по відношенню до сторін світу, до сусідніх будівлям, а також врахування особливостей кліматичних умов місцевості є надзвичайно важливим.

Нарешті, будівельні матеріали і їх якість впливають значною мірою на конструктивну сторону всієї споруди, а також і на його зовнішній вигляд, який головним чином залежить від призначення і внутрішнього устрою будинку.

Тільки при дотриманні зазначених тут загальних умов і при виконанні приватних вимог, пропонованих у кожному окремому випадку замовником, архітектор може спроектувати і побудувати будинок, що відповідає основним вимогам доцільності, міцності і краси. При цьому важливі не тільки теоретичні й практичні пізнання, але й сумлінне та уважне ставлення до поставленого завдання, як з боку будівельника, так і всіх осіб, які беруть участь у зведенні будівлі.

Отже, власний будинок – це мрія кожної людини, яка прагне жити в комфортних умовах. Далеко не кожний варіант, який їй буде запропоновано під час продажу, відповідає вподобанням. Індивідуальне проектування будинку набуває все більшої популярності завдяки можливості створення власної, унікальної території, де навіть найменше бажання буде втілено в життя. Думаєте, що це фантазія? Помиляєтеся, і ми готові це довести.